Technická dokumentace |
Ve vztahu k výrobku je pojmem poněkud relativním zejména proto, že v zásadě není stanoven taxativní obsah tohoto pojmu a vychází se spíše z nutného obecného předpokladu skladby technické dokumentace (někdy označované v širším pojetí jako průvodní dokumentace), kterou lze v obecných souvislostech stručně definovat jako dokumentaci, která musí umožňovat posouzení obecné bezpečnosti či shody výrobku s požadavky komoditně vymezené struktury směrnic.
Technická dokumentace výrobkuMusí v nezbytné míře zahrnovat dokumenty v rozsahu umožňujícím provedení mechanismu posouzení shody ve fázi návrhu, výroby a funkce výrobku. Technická dokumentace může mít nestejný rozsah pro jednotlivé komodity výrobků, nicméně se má za to, že musí obsahovat v širších souvislostech nejméně:
Kdo je povinen zpracovat průvodní dokumentaciTuto povinnost má subjekt uvádějící výrobek na trh, zpravidla výrobce, dovozce či k tomuto pověřená třetí strana. Úložní doba průvodní dokumentaceSpolečně s ostatními souvisejícími dokumenty výrobku (i ES Prohlášení o shodě, atd.) je nutno průvodní dokumentaci uchovávat pro potřeby inspekce po dobu nejméně 10 let, a to počínaje datem vyrobení posledního výrobku, na nějž se dokumenty vztahují (jde-li o sériovou výrobu) a tuto významnou povinnost musí převzít subjekt uvádějící výrobek na trh i v případě, není-li výrobce ani zplnomocněný zástupce usazen v ES. |